Nezabúdajte na včasnú výmenu matraca.

Ak patríte k ľuďom, ktorí majú problémy so spánkom alebo trpia rôznymi alergickými ochoreniami, tak možno vaše problémy súvisia s kvalitou matraca, na ktorom spíte. Pre niekoho to znie možno neuveriteľne, no je už mnohými štúdiami dokázané, že starý vyležaný matrac plný alergénov a roztočov sa významnou mierou podieľa na zdravotných problémoch mnohých ľudí. Preto je dôležité vedieť, kedy je potrebné starý matrac vymeniť a ako postupovať pri jeho výbere.

roztoče

Ak je váš posteľný matrac starší ako 10 rokov, je najvyšší čas na jeho výmenu. A to aj v prípade, že nie sú na prvý pohľad viditeľné žiadne opotrebovania alebo vyležané miesta. Tým dôvodom sú totiž vždy rôzne mikroorganizmy a roztoče, ktoré sa v matraci ukrývajú, a ktoré sú pôvodcami alergických ochorení alebo alergických reakcií. No často aj matrace vyrobené z penových materiálov strácajú zo svojich vlastností, čo sa nenápadne odráža aj na zníženej kvalite vášho spánku.

posteľ

Oveľa zložitejšie je to s posúdením kritérií, ktorými sa musíme riadiť pri výbere matraca. Tu by sme mali pristupovať podľa našich individuálnych požiadaviek, a preto si potrebujeme položiť otázku, čo od matraca očakávame. Neraz totiž klienti pristupujú ku kúpe matraca iba z pohľadu cenovej hladiny týchto produktov, čo nie je práve najlepšia stratégie výberu nového matraca. A to aj v prípade, keď nemáte hlboko do vrecka a vyberiete si ten najdrahší matrac. Niekedy aj matrac strednej triedy úplne postačuje vašim požiadavkám a priplatením si za drahý matrac veľa benefitov už nezískate. A ak sa rozhodnete pre kúpu značkového matraca, tak už aj pri nižších cenových hladinách kúpite matrac vysokej kvality, ktorý vydrží dlhé roky plniť všetky svoje funkcie. Preto si vždy nechajte poradiť od vyškolených predajcov (najlepšie aspoň v dvoch nezávislých predajniach), ktorí sa otázkam súvisiacim s matracmi venujú dlhé roky.