Výber školy

.

Veľa rodičov už aspoň rok pred ukončením základnej školskej dochádzky premýšľa intenzívne o tom, kam dá ďalej svoje dieťa?
Sú aj takí šťastní rodičia, ktorých dieťa jednoznačne inklinuje k určitému povolaniu dlhodobo. Má v tom skrátka celkom jasno. Chce byť

škola

·         Lekárom
·         Stavbárom
·         Elektrikárom
·         Predavačom
·         Kuchárom
·         Čašníkom
·          Obuvníkom
·         Výrobcom nábytku
·         Chemikom
·         Učiteľom
 
Iste som mnohé povolania ešte nespomenula. Faktom ale je, že ak je Vaše dieťa jednoznačne vyprofilované – stačí si potom nájsť v blízkosti bydliska školu, kde sa tento požadovaný a vaším dieťaťom vysnívaný odbor dá študovať. Ak si neviete poradiť –choďte za výchovným poradcom na škole, ktorú Vaše dieťa navštevuje a určite dostanete presné a dôkladné informácie o možnosti štúdia v tom, či onom odbore. Zároveň Vám poskytne všetky informácie o podmienkach prijatia na Vami zvolenú školu . Kontakt s triednym učiteľom tiež nie je na škodu. Povie Vám, ako sa Vaše dieťa javí jemu, či výsledky ktoré dosahuje sú dobrým základom pre štúdium zvoleného odboru.

.

Iná je situácia, ak však Váš potomok ani len netuší , čo by chcel v budúcnosti robiť. Opäť je najlepšie zájsť si za triednym učiteľom a vypočuť si jeho názor. Potom zájsť za výchovným poradcom a porozprávať sa s nim o možnostiach výberu školy. Určite Vám oznámi, kedy zástupcovia škôl v okolí prídu Vás- rodičov informovať o študijných odboroch, ktoré budu otvárať a o tom koľko žiakov a s akým prospechom príjmu.

Existujú aj Dni otvorených dverí na školách. Nech si niektoré Vaše dieťa navštívi. Skúsení pedagógovia ho prevedú po škole, po odborných učebniach a treba dúfať- že sa mu niečo zapáči.
Ak nie- ale dieťa sa výborne učí- ostáva ešte možnosť výberu gymnázia. Tu ale apelujem na rodičov a žiakov- gymnázium je vhodné iba pre tých, ktorí chcú ďalej študovať na vysokej škole.

geometrie

Rozprávajte sa s deťmi, počúvajte ich názory a myšlienky o tom, čo chcú študovať. Nevnucujte im svoje chcenie . Rodič môže iba usmerniť , inak hrozí, že dieťa nebude na škole, ktorú mu vy vyberiete spokojné . A toto milí rodičia určite nechcete. Milujete svoje deti. Chcete pre nich to najlepšie. Nie pre seba! Vy ste si vyberali už dávno.

Výber školy
3.6 (72%)5
.