Diéty a pravidelný pohyb. Ktoré fungujú pre Vás?

Existuje množstvo diét, odporúčané životné štýly, avšak nie sme všetci rovnakí. Každému môže vyhovovať niečo iné, nemajú všetky články pravdu. Dodržiavať ľahšie a zdravšie stravovanie, nájsť si čas na pohyb, v tomto základe sa zhodneme, že takáto cesta je asi vhodná pre každého. Ale ak zájdeme do detailov, niektoré názory sa rozchádzajú, iné dokonca tvrdia presný opak než tie, ktoré ste čítali pred hodinou. Neželané problémy spojené s váhou bývajú zväčša problémom kvôli usadzovaniu tuku v tele. Práve to je ten dôvod, prečo ľudia nechcú priberať, všetku neželanú problematiku vytvára ani nie tuk samotný, ako skôr jeho usadzovanie v našom tele. Ale aj k tomu existuje príčina a vysvetlenie.

joga

Tuk sa nachádza v podstate v každom jedle. Niekde je ho viac, inde menej. Potraviny, ktoré obsahujú menší obsah tuku, zasa obsahujú viac sacharidov, ktoré sa nakoniec aj tak môžu premeniť na neželaný tuk. Tuk je skrátka naša pohonná látka, ako benzín pre auto. Ľudský organizmus potrebuje palivo v tejto podobe avšak preto, aby podstatnú časť z neho zasa spálil pri nejakej činnosti. Ak jedávame veľa tučných jedál v pomere s tým, že sa takmer nehýbeme, toho tuku vzniká v tele viac, nestačí sa spaľovať a tým pádom sa usádza na miestach, akými je zo začiatku napríklad brucho.

Ak máte pocit, že v poslednej dobe prijímate viac tukov než ich stíhate spaľovať a začína to byť i vidieť, tak sa pozrime ako najrychlejsie schudnut.

fitnes

  • Nejedávme len tak z nudy

Naše telo je rozumné, dokáže s nami komunikovať. Ak sme hladní a ide nám na chuť čosi konkrétne, nie je na tom nič zlého, ak sa najeme potraviny, ktorá nám ide na chuť. Pokiaľ sa najeme s mierou a ide o ľahšie stráviteľný pokrm. Vlastne jesť by ste mali pravidelne. Avšak je úplne zbytočné, rozbaliť čipsy a rôzne čokoládky len tak z nudy, aby ste si pomaškrtili pred televíziou. Tieto mašktrky pôsobia nevinne, avšak prijímate množstvo tukov a sacharidov a hlavne- úplne zbytočne, predsa nie ste hladní. Snažme sa jesť to, čo nám ide na chuť, skúsme si vytvoriť návyk na zdravšie potraviny a jedzme vtedy, pokiaľ máme hlad, alebo ak nás čaká dlhší pohyb, práca, alebo dlhý čas bez jedla. Skrátka vtedy, kedy cítime, že to je potrebné, pravidelne, no nie z nudy. A určite pomôže i pravidelný denný pohyb po vonku, minimálne na takú hodinu.