Kupujeme matrac s latexovým jadrom

Latexové matrace Segum sa postupne i u nás stali veľmi populárnymi. V prvom rade majú veľmi dobré ortopedické vlastnosti. Ich nepochybnou výhodou, je však i vzdušnosť, ktorá zabráni množeniu choroboplodných zárodkov, plesní či parazitov. Pokiaľ ste pre kúpu latexového matraca už rozhodnutí, poradíme vám ako vybrať ten správny kúsok.

Posteľ, na ktorej je položená kniha.jpg

Prírodný verzus syntetický latex
Mnohí ľudia sú presvedčení, že iba stopercentne prírodný latex poskytuje želaný komfort. V skutočnosti to tak nie je. Prírodný latex totiž, bohužiaľ, nespĺňa vlastnosti na výrobu matracov. Preto musí byť vo väčšine prípadov kombinovaný aj s tým syntetickým, čo však kvalitu matracu absolútne neznižuje.

Latexová pena a latex – je v nich nejaký rozdiel?
Raz sa stretnete s názvom latex, inokedy s názvom latexová pena. V oboch prípadoch hovoríme o tom istom materiáli. Teda aspoň čo sa matracov týka. Ak by boli totiž vyrobené len z latexu, verte že by sa vám na nich pohodlne nespalo. Latexová pena sa vyrába spenením latexového mlieka, čím získava vlastnosti vhodné na spánok.

Materiál, ktorý je prirodzene antibakteriálny
O výborných hygienických vlastnostiach týchto matracov s nedá pochybovať ani na chvíľku. Po prvé, je ich vnútro vyrobené tak, aby mohlo dostatočne dýchať. Prísun kyslíka zabezpečí to, že baktérie či parazity nemajú vhodné podmienka na rozmnožovanie. Latex ako taký, je však zároveň prirodzene antibakteriálnym materiálom. Preto sa pri spánku na ňom, nemusíte obávať o svoje zdravie.

Dvaja psi ležiaci na posteli.jpg

Kvalita, za ktorú sa platí
Pripravte sa na to, že matrace vyrobené z latexovej peny, patria k tým drahším. Ak si ich porovnáte napríklad s klasickou PUR penou, môže sa vám pokojne i zatočiť hlava. Pamätajte však na to, že latex je má omnoho dlhšiu životnosť. V konečnom dôsledku, touto vyššou investície len ušetríte. Pre lepšiu predstavu môžeme povedať, že cena kvalitných latexových matracov, sa začína na sume okolo tristo eur.