Moderné a úsporné osvetlenie kuchynskej linky

V našom interiéri ako aj exteriéri sa nájde veľa miest, ktoré potrebujú či už pravidelné alebo len občasné osvetlenie. Preto najmä v súčasnosti poznáme niekoľko typov osvetlenia, ktoré majú rôzne vlastnosti ako aj rozdielnu formu a celkové prevedenie. Najmä ak sa zameriame iba na produkty, ktoré využívajú novodobú úspornú technológiu LED.
Tie poskytujú skutočne široké a zaujímavé spektrum možností, v nejednom prípade po nich siahneme aj vtedy, keď hľadáme praktické osvetlenie pre kuchynskú linku.

kuchynská linka zblízka, biela stena, sviečky.jpg

V tomto smere sa používajú najčastejšie trubicové žiarivky, ale takisto veľmi praktické led pásy, ktoré sa tešia rastúcej popularite a ponúka ich čoraz viac e-shopov, výnimkou nie sú ani led svetla https://www.ledprodukt.sk/.
Ak sa pozrieme na slovenské domácnosti a konkrétny priestor, možno vidíme poväčšinou dlhú tenkú trubicu, ktorej zdrojom je žiarivka. Samozrejme ide o vizuálne sympatickú a predovšetkým funkčnú voľbu s pomerne dlhou životnosťou. No vieme, že namiesto žiariviek sa do popredia dostávajú najmä led žiarovky so svojimi nadradenejšími vlastnosťami. Do stále širšieho povedomia sa (nielen) v prípade kuchynskej linky dostáva aj ďalší variant, akým je už spomenutý led pásik.

žiariace led pásy, LED, kotúč, diódy, žltá farba.jpg

Prečo práve led pásy?
Nejde iba o modernejší variant, ale takisto vravíme o vysokej úspornosti, respektíve nízkej spotrebe odberu elektrickej energie. Taktiež ide o výbornú dekoračnú voľbu, ktorá obohatí okolitý priestor. Led pásiky poskytujú viacero prevedení, môžeme si vybrať klasickú farbu žiarenia, ale populárnymi podstatne zaujímavejšími sú tie s prívlastkom RGB (červeno-zeleno-modré žiarenie). Tie sa spravidla používajú takisto k podsvieteniu mnohých iných, prakticky ľubovoľných objektov a ich umiestnenie je veľmi šikovné na základe originálneho dizajnu. Balenie led pásikov je navyše možné nastrihať do ľubovoľnej dĺžky a následne jednoduchým spôsobom umiestniť na požadované body a miesta, ktoré chceme mať podsvietené.