Nebezpečná krása

Niektoré ženy dokážu pre krásu zájsť aj za hranice bezpečnosti. Reč nie je iba o operačných, plastických zákrokoch, ale taktiež o metódach, ktoré sa na prvý pohľad javia ako úplne bezpečné. Napríklad také tabletky na odvodnenie organizmu.

smutek
 
Na väčšine týchto produktov, nájdete popis, v ktorom je uvedené, že ich užívaním sa vaše telo zbaví nadbytočnej vody, takže zmiznú opuchy, naliata tvár a taktiež pomôžu pri chudnutí. Preto po nich ženy siahajú tak často. Samozrejme nájdu sa aj zástupcovia mužského pohlavia, avšak povedzme si na rovinu, je ich menej. Aj keď sú tieto tabletky predávané bez lekárskeho predpisu, v skutočnosti sa jedná o lieky ako každé iné. V prvom rade, by ste preto nemali nikdy podceniť dôkladné prečítanie príbalového letáka s dôležitými informáciami. Medzi nimi určite nájdete aj všetky riziká spojené s ich užívaním. Nezaškodí ani to, ak sa poradíte so svojim obvodným lekárom. Pri niektorých zdravotných problémoch sú totiž odvodňovacie prípravky vyslovene nevhodné.
 
Tabletky na odvodnenie fungujú na veľmi jednoduchom princípe. Váš organizmus zbavia nadbytočnej tekutiny. Môže sa však stať i to, že prídete o časť tej potrebnej a keďže naše telo tvorí prevažne tekutina, nastáva problém. Okrem samotnej vody vás totiž zbavia aj dôležitých minerálov a vitamínov. ak ich nebudete súčasne telu dodávať, môžu sa dostať na hraničné hodnoty. Reč je napríklad o sodíku a draslíku, ktoré sú pre fungovanie organizmu obzvlášť potrebné.

prášky
 
Medzi ďalšie problémy patrí napríklad rozhádzaný menštruačný cyklus. Ak sa teda pokúšate otehotnieť, na odvodňovacie prípravky určite zabudnite. Menštruácia sa totiž nenaruší len tak pre nič za nič, ale z dôvodu hormonálnych zmien.
Neraz sa môžete stretnúť aj s naliatymi prsiami, ktoré sú na dotyk bolestivé. Ďalej vás môžu trápiť bolesti brucha, hnačky, tráviace ťažkosti, závraty, pocity nevoľnosti, alebo krv v moči. Čo je teda dôležité? Ak tieto prípravky začnete používať, nezabudnite na názor vášho lekára, čítajte príbalový leták a nikdy neprekračujte dennú stanovenú dávku.