O týchto divných športoch ste ešte nepočuli


Sepak Takraw
Populárny šport v juhovýchodnej Ázii, táto akčná hra pripomína volejbal, ale namiesto rúk používajú hráči svoje nohy, kolená, hrudník a hlavu na to, aby sa lopta pohybovala okolo. Táto lopta je vyrobená z mäkkého dreva. Medzinárodná federácia Sepak Takraw organizuje súťaže s tímami z viac ako stovky rôznych krajín.
 kuličky.jpg
Metlobal
Tento šport bol prvýkrát opísaný v populárnej knižnej sérii Harry Potter. Kde sa šport má hrať na lietajúcich metly. Nadšenci skutočného sveta vymysleli pozemnú verziu tohto knižne populárneho športu, ktorá sa hrá na hokejovom poli. Hra sa prvýkrát začala na amerických vysokých školách a odvtedy sa rozšírila do všetkých štátov. Priaznivci označujú hru za mudlovský metlobal, pretože mudlovia sú tí, ktorých knižné postavy nazývajú ne – mágmi.
 
Hádzanie tuniakom
Tento šport sa začal v južnej Austrálii v malej rybárskej komunite Port Lincoln. Inšpirovali ho miestni rybári, ktorí vyhadzovali ulovené ryby do svojich kamiónov. Táto aktivita sa začala používať ako spôsob okorenenia miestneho festivalu. Víťazom je ten, kto dokáže vyhodiť čo najďalej 20 kilogramovú rybu. V súčasnosti sa súťaž stala trochu humánnejšou, kde účastníci namiesto skutočnej ulovenej tuniakovej ryby používajú gumovú maketu tuniaka.

Wrestling inak
Tento šport je podobný zápasu s rukami, keď sa hráči pokúšajú zovrieť súperove prsty na tri sekundy. Hráči hrajú s bosými nohami striedajúcimi sa medzi ľavou a pravou nohou a hrajú to najlepšie z troch kôl. Existujú samostatné tímy pre mužov a ženy. Majstrovstvá sveta v zápase s prstami prebiehajú od 70. rokov a teší sa rastúcej účasti.běhání.jpg
 
Šachový box
Táto nepravdepodobná kombinácia športu zahŕňa mozog a svaly. Súťažiaci hrajú 11 striedajúcich sa kôl medzi boxom a šachom po dobu troch minút. Tento málo známy šport má fanúšikov v Nemecku, Indii, Rusku a Veľkej Británii.