Čo všetko dokáže Gmail

Klasické listy a pohľadnice vytláča mailová komunikácia. Jej hlavnými výhodami sú rýchlosť a to, že je zadarmo. Na to aby ste mohli využívať tieto služby potrebujete mať v počítači príslušnú aplikáciu. Najpoužívanejšou a najobľúbenejšou je Gmail.
Gmail
Google Mail, v skratke Gmail je e-mailová služba, ktorú môžete používať ak máte v počítači inštalovaní internetový prehliadač Google. Tento program si stiahla viac ako miliarda ľudí a bežne ho v súčasnosti používa takmer 1,5 miliardy užívateľov. Aj keď ide o produkt spoločnosti Google môžete si ho stiahnuť a používať aj v prehliadačoch Mozilla Firefox, Safari, Opera, alebo Microsoft Edge.Logo Google Mail.png
Funkcie Google Mail
Okrem klasického odosielania a prijímania mailových správ tento  program toho zvládne viac.

  • Všetka pošta v jednom účte– ak máte viac e-mailových adries môžete ich spravovať v jednom účte. V gmaily kliknite na ozubené koliesko, v nastaveniach vyberte položku „účty a import“ a tam kliknite na okienko „skontrolovať poštu z iných účtov“. Tu pridajte svoj ďalší e-mailový účet a heslo. Zmenu nastavení nezabudnite pred odchodom zo stránky uložiť. Vďaka tomuto nastaveniu sa budú správy z vašich zvyšných účtov zobrazovať v jednom.
  • Nastavenie odoslania správ– ak nestíhate v práci vybaviť korešpondenciu neraz to dokončíte doma. Pokiaľ ale nechcete aby príjemca videl, že ste mu odpoveď posielali neskoro v noci môžete čas odoslania mailu nastaviť. Stačí ak napíšete správu a kliknete na šípku, ktorá je vedľa okienka „odoslať“ zobrazí sa vám ponuka „nastaviť odosielanie“. Následne sa vám zobrazí ponuka a vy si môžete zvoliť dátum, hodinu a aj minútu kedy sa má mail odoslať.

Prehliadač Google.png

  • Zmazanie odoslanej správy– zabudli ste niečo priložiť k správe? Máte v nej chybu a klikli ste na odoslať? Nemusíte sa trápiť. Pár sekúnd sa vám v tmavom políčku dole s nápisom „správa bola odoslaná“ zobrazí aj nápis „späť“. Ak naň kliknete odosielanie sa zastaví. Čas na to je len pár sekúnd, ale môžete si ho nastaviť v nastaveniach (ozubené koliesko). Vyberte pole „nastavenia“ a v položke „všeobecné“ nájdete políčko „zrušenie odoslania“. Tu si môžete nastaviť čas na zrušenie odosielania. Vybrať si môžete v rozmedzí 5 až 30 sekúnd. Nezabudnite všetky zmeny uložiť.