Snažíme sa ušetriť a zároveň kúpiť kvalitu

Mnoho výrobkov z dreva sme začali nahrádzať plastovými, pretože plast má lepšie vlastnosti na použitie v jednotlivých odvetviach a aj jeho údržba je oveľa lacnejšia. Týka sa to aj drevených paliet, ktoré poznáme a nachádzajú svoje využitie v skladoch a pri preprave najrozličnejších tovarov. Prírodné materiály ako je drevo máme radi a radi ich aj využívame všade tam, kde je to nevyhnutné, ale keďže si vyžadujú osobitnú starostlivosť a pravidelné ošetrovanie, začali sme premýšľať nad inými alternatívami a drevo na výrobu niektorých produktov zamieňame za plast. Ide o 100% recyklovateľný materiál, takže nezaťažuje životné prostredie, navrhnuté sú plastové palety 1200×800 podľa platných noriem a prísnych kritérií. Výrobcom je spoločnosť Schoeller Allibert, ktorá okrem klasických rozmerov paliet vyrába aj palety na mieru podľa zadania zákazníka.

Veľké sklady využívajú vlastnosti paliet

Sortiment tvorí 8 tradičných veľkostí a 5 typov, zahŕňajú palety pre čisté priestory, ťažké, stredné a ľahké či palety na vystavovanie. Všetky spájajú vlastnosti ako je hygiena, bezpečnosť, trvanlivosť či ziskovosť. Medzi najobľúbenejšie patria modely RackPal a H1. Palety majú široké možnosti použitia, v sektore automobilizmu, poľnohospodárstva, farmaceutickom či leteckom priemysle a v mnohých iných odvetviach. Ceny drevených paliet sú v porovnaní s plastovými o niečo nižšie, no práve z hľadiska kvalít plastových paliet je investícia do ich kúpy výhodnejšia.

Pohodlné a jednoduché manipulovanie

Sú to aj tieto dôvody:

-plast je materiál, ktorý nepotrebuje ošetrovanie ako drevo a jeho bežná údržba je oveľa jednoduchšia a lacnejšia

-efektivita je v ich dlhej životnosti, na rozdiel od dreva

-skladovateľnosť je nenáročná

-vďaka materiálu sa ľahko čistia a sú hygienické

-keďže majú nízku hmotnosť, sú perfektné aj na využívanie v leteckej doprave

-tieto palety sú z recyklovateľného materiálu

Pre spoločnosti, ktoré majú záujem o ekologické a úsporné plastové palety, ale financie im nedovoľujú ich zakúpiť, dáva spoločnosť Schoeller Allibert možnosť palety si prenajať. Zoznam druhov paliet na prenájom je uvedený na stránke firmy, aby boli prístupné pre každého.