Čo určite nevynechať v Rumnsku


Upíri
 
Ak by naozaj existovali, tak by bola hororvá gotická klasika “Dracula” z roku 1897 ekvivalentom uprískej biblie. Jedným z dôvodov návštevy Rumunka môže byť obdiv “draculovského” prostredia – čarovného a tajomného hradu Bran, ktorý sa nachádza v Karpatoch, kde sa zrodil legendárny upírsky žáner.

hory.jpg
 
Vlci
 
Upíri nie su jedinými tajomnými a nebezpečnými tvormi, ktoré sa túlajú po Karpatoch. Tie sú totiž domovom veľkého počtu európskych predátorov vrátane medveďov, rysov a vlkov. Pokiaľ sa rozhodnete navštíviť rumunské lesy, dávajte si pozor a vlkov obdivujte z bezpečnej diaľky.
 
 
Merry Cemetery
 
Merry Cemetery v Sapante je v rozpore s klasickými tradíciami ohľadom odpočinku so zosnulými. Je známy svojimi farebnými náhrobkami s maľbami, ktoré opisujú ľudí, ktorí tam sú pochovaní či niektoré momenty z ich životov. Cintorín sa stal skanzenom a národnou turistickou atrakciou, preto jeho návštevu rozhodne nesmiete vynechať.
 
 
Decebal na Dunaji
 
40 metrov vysoká skalná plastika Decebal je vytesaná v kopci pri rieke Dunaj a predstavuje starovekého kráľa Dácie, ktorý odtiaľ “sleduje” hranice, ktoré bránil do poslednej hodiny útokov. Sochu vytvorilo 12 sochárov počas desiatich rokov.
 
Čierne more
 
Rumunsko je krajina, ktorá má pre každé ročné obdobie “niečo”. Ak milujete slnko, teplo, piesočnatú pláž a more, tak pri Čiernom mori si nájdete to “svoje”. Okrem toho, že si môžete zaplávať, tak toto more je známe aj liečením artritických, reumatických a vnútroných nervových porúch.

hrad.jpg
 
Hrady
 
Preskúmajte stredovek návštevou niektorého z hradov či pevností, ktoré sú roztrúsené po celom rumunskom vidieku. Jedným z najobľúbenejších je Fagaras v Transylvánií, ktorý je bohatý na históriu – žili v ňom mnohí králi s ich rodinami, ale aj komunisti či politickí väzni, momentálne funguje ako múzeum.
 
Karpaty
 
Veľa cestovných kancelárií, ktoré sa špecializujú na turistiku, odporúčajú v Rumunsku práve trekking v Karpatských horách, keďže poskytujú jedinečný zážitok najmä pre aktívnych cestovateľov. Inými možnými miestami na trekking sú Inca Trail, Annaupurna a Mount Kinbal.