Dážď nie je prekážkou

V letných mesiacoch, počas horúcich dní si búrku či príjemný teplý dáždik radi vychutnáme a padne nám veľmi dobre. Prinesie osvieženie a vlahu. Horšie je to v jesenných a zimných mesiacoch, keď je dážď chladnejší a o to nepríjemnejšie a sychravé dni tomu nijako nepridajú. Problémom môže, byť venčenie psa, pokiaľ je to bytový psík, zvyknutý na teplo interiéru. Majitelia psov, ktorí už túto problematiku poznajú, vedia, že pre psa, ktorý nemá dostatočne vyvinutú termoreguláciu, je pobyt na chladnom a daždivom počasí veľkým problémom. Môže ľahko prechladnúť, ale venčiť ho musíte v akomkoľvek počasí a behať za psom s dáždnikom v ruke neprichádza do úvahy, a tak treba nájsť vhodné riešenie.

kříženec

Čo hovoria psy na dážď?

Existujú rasy psov, ktoré s pobytom na daždi problém nemajú, rýchlo sa adaptujú a ich fyziognómia je k tomu prispôsobená. A naopak, vystavovať psa, ktorý fyzicky na to nie je uspôsobený nevhodným podmienkam, je riskantné. Navlhnutá srsť je chladná a pocit zimy sa prenáša na kožu zvieraťa, čo preňho nie je príjemné a navyše môže spôsobiť prechladnutie.
Plemená bez potrebnej podsady sú na výkyvy počasia najnáchylnejšie. Patria sem rasy s hodvábnou a hladkou srsťou. Ani vhodná stavba tela však nie je zárukou, že budú daždivé počasie milovať.

kapka vody

Na dážď za žiadnu cenu!

Ak máte skúsenosti s tým, že psík nechce v takom počasí z domu vystrčiť ani ňufáčik, zatne sa a vytiahnuť ho von je priam nemožné, určite mi dáte za pravdu, že je to veľmi frustrujúce. Bojujete s ním, snažíte sa ho vytiahnuť na vzduch, a keď sa už zdá, že sa vám to podarilo, celý premoknutý vbehne dnu a celý proces začína odznova. Vy to nakoniec vzdáte a odpustíte mu aj tie dve mláčky, ktoré sa mu v byte podarí urobiť…

Špeciálny odev do dažďa

Nemusíte vešať hlavu. Stačí, ak mu zabezpečíte pršiplášť špeciálne pre psa a uvidíte, ako sa bude na každú vychádzku tešiť! Je to preňho najlepšia voľba. Na to, aby si psík pršiplášť obliekol, ho musíte najprv postupne pripraviť. Môže sa stať, že ho najprv bude odmietať, najmä v prípade, že ešte nijaké oblečenie na sebe nemal. Jedným zo spôsobov, ako obliekanie uľahčiť, je psíkovi zároveň s navliekaním pršiplášťa ponúknete aj nejakú pochúťku. Postupovať treba pomaly, na začiatok stačí, ak ho ním budete len hladkať, potom mu ho preveste cez chrbát a až následne mu ho začnite obliekať. Celý čas ho však obdarúvajte dobrotami a po pár týždňoch sa na obliekanie do dažďa bude tešiť aj ten najtvrdohlavejší pes.