Kvalitné okná alebo dvere? Vsaďte na hliník!

Aj napriek tomu, že hliník môže pôsobiť iba ako „chladný“ materiál, dokáže byť vkusne elegantný a to hlavne pokiaľ sa tento materiál využije v prípade okien či dverí. V tomto smere okrem elegantne pôsobiaceho dizajnu ponúka predovšetkým kvalitatívne vlastnosti a vlastne je zárukou kvality kovových okien aj dverí.
stůl v zahradě
Hliníkový systém https://lmmont.sk/okna-brany-hlinikove-systemy/hlinikove-okna-a-dvere/ dopraje všetky potrebné vlastnosti, ktoré vlastne od okien a dverí očakávame a to v maximálnej miere. Teda pokiaľ je vašou prioritou najmä kvalita, hliník je tá správna voľba. Vysvetlime si však bližšie prečo, respektíve aké sú silné stránky práve hliníkového systému.
Prioritnou vlastnosťou tohto materiálu je predovšetkým odolnosť a pevnosť, teda je ideálnym kandidátom pre väčšie zaskelenené plochy, tým pádom aj pre zhotovenie väčších okien či dverí na budovách.Hliníkové systémy sa tak v poslednej dobe stávajú stále populárnejšími a môžeme ich vidieť buď na komerčných budovách či podnikoch, ale aj v prípade moderných rodinných domov. Vsadíme totiž na eleganciu a zároveň pevné, odolné vlastnosti. K tomu sa viažu i následné teploizolačné vlastnosti budovy či ochrana pred požiarom alebo možným vlámaním.
pracovník se svářečkou
Hliník našiel svoje uplatnenie hlavne pri okenných alebo fasádnych systémoch, ktoré tvoria dnes tak populárny minimalistický štýl viacerých komerčných budov, ale aj bežných (no hlavne moderných) domov. Okrem svojich prioritných stránok poskytuje aj už spomenuté teploizolačné vlastnosti, ktoré sú ovplyvňované počtom komôr a stavebnou šírkou celého profilu. Každopádne je hliník vysoko tepelne vodivý a tak sa vypĺňa penou či polyamidovými páskami, čo následne dopomáha aj ku kvalitnej izolácii zvukov, respektíve tlmí zvuk a hluk.
· V prípade výberu hliníkových okien máme na výber viaceré varianty, nakoľko sa ponúkajú vo viacerých farbách alebo kombináciách s inými materiálmi.