Epilácia či depilácia?

Je leto a holenie patrí k nemu. Nemať ochlpenie na tele je doslova pre ženy povinnosťou. Mať dokonale oholení nohy čo najdlhšie je snom každej ženy. My ženy vieme, že ak chceme byť naozaj krásne, musíme sa o seba pravidelne starať a investovať do seba nemalé peniaze.

strojek.jpg

Na oddelení elektro naozaj nájdete elektrické zariadenie už doslova na všetko, čoraz viac sa stávajú obľúbené aj strojčeky na epiláciu alebo depiláciu ochlpenia. Viete o tom, aký je rozdiel medzi epiláciou a depiláciou? Nie. Nie je to to isté. Základný rozdiel medzi týmito technikami je spôsob odstraňovania chĺpkov.
Depilačný prístroj chĺpky odreže tesne nad povrchom pokožky, pričom korienok chĺpka sa neodstraňuje. Naopak, epilačný strojček vytrhne chĺpok rovno aj s korienkom, čo je aj dosť bolestivé, no dá sa na to zvyknúť. Existujú aj laserové prístroje, ktoré sa používajú bezbolestne, no sú podstatne drahšie ako základne elektrické strojčeky na holenie.

Ku technikám depilovania ochlpenia patrí holenie žiletkou, ktoré používa väčšina žien. Žiletky je potrebné používať spolu s penou alebo gélom na holenie, aby ste si nepodráždili pokožku. Pri používaní depilačného prístroja, nepotrebujete používať prípravky na holenie, strojček vám nespôsobí alergickú reakciu, no je nutné povedať, že výsledný efekt má rovnaký ako pri holení žiletkou. Aj rast ochlpenia trvá približne rovnakú dobu, lebo tieto elektrické strojčeky sú robene tiež na základe čepeliach, ktoré v prístroji rotujú a tak odsekávajú chĺpky. Holíme sa s ním vlastne na sucho a je to pomerne rýchly spôsob oholenia.

holítko.jpg

Epilácia je omnoho bolestivejšia. Ak sa rozhodnete pre kúpu epilačného strojčeka pripravte sa na to, že je drahší ako depilačný. Samozrejme záleží od typu a značky. Jeho výhodou je to, že chĺpky vytrháva a miesta, kde rastú chĺpky postupne zanikajú a tak budete mat hladké nohy omnoho dlhšie. Aj niekoľko týždňov. Kúpa tohto strojčeka je časovo efektívnejšia ako napríklad epilácia voskom, ktoré je aj cenovo vyššie. Je len na vás pre ktorú elektrické pomôcku sa rozhodnete.