Ktoré kúpele na Slovensku sú pre vás najhodnejšie?

Či už sa zotavujete zo zranenia alebo potrebujete relax po náročnom období v práci, určite si prídete na svoje.
 
sauna.jpg

Reuma
Reuma je zápalové ochorenie, ktoré postihuje nielen kĺby, ale celý organizmus. Podľa
odborníkov z Národného ústavu reumatických chorôb trpí reumou 100 tisíc obyvateľov Slovenska. Reuma sa nedá úplne vyliečiť, ale správnou starostlivosťou sa dajú potlačiť jej prejavy. Kúpele, ktoré sa špecializujú na tieto problémy sú kúpele v Piešťanoch, Dudinciach, Trenčianskych Tepliciach a Smrdákoch.
 
Problémy s pohybovým ústrojenstvom
Patria sem napríklad problémy s chrbticou, artritída a reuma. Výbornou alternatívou, ak trpíte niektorými z týchto ťažkostí budú nápomocné Bojnické kúpele, Lúčky a Kováčová.
 
Cukrovka
Táto choroba v sebe spája viacero zdravotných komplikácií. Patrí medzi ne napríklad zhoršenie zraku, problémy s cievami a nervovou sústavou. Medzi najnebezpečnejšie zdravotné riziká patria zmeny vo veľkých cievach, ktoré zapríčiňujú srdca a mozgu. Medzi kúpele, ktoré sa zaoberajú zmiernením problémov s cukrovkou patria Kováčová, Bardejovské kúpele, Kúpele Tatranská Kotlina a Nimnica.
 
Dýchacie ťažkosti
Zaraďujeme tu rôzne akútne zápaly dýchacích ciest, napríklad sem patrí akútna nádcha a sinusitída. Takýto pobyt vám taktiež prospeje aj keď trpíte astmou alebo alergiami. Pobyt v Tatranskej Kotline alebo v Novom Smokovci aspoň raz do roka vám pomôže zmierniť príznaky týchto problémov a možno sa ich úplne zbaviť.

wellness.jpg
 
Žalúdočné problémy
Pramene v Bardejove Brusne a Ľubovnianka sú známe svojimi hojivými účinkami na žalúdok a tráviace ústrojenstvo.
 
Onkologické choroby
Sú mimoriadne náročné na prekonanie a je potrebný určitý čas, kým sa človek zaradí do normálneho života. Počas liečby alebo, ak ste už prekonali onkologické ochorenie vám môže pomôcť v zotavení sa pobyt v Bardejovských kúpeľoch a Vyšných Ružbachoch.
 
Pre dámy
Či už sa chcete zotaviť po náročnom pôrode alebo vás trápi klimakterický syndróm, mohli by vám pomôcť v  Bardejovských kúpeľoch, Vyšných Ružbachoch, Sliači, Lúčkach a Nimnici.
 
Kožné ochorenia
Liečivé pramene liečia telo zvnútra a takisto aj z vonka. Podľa svojho zloženia môžu vyliečiť alebo aspoň zmierniť príznaky psoriázy a iných kožných chorôb. Na liečenie týchto ťažkostí sa orientujú kúpele Číž a Smrdáky.
 
Po operácii alebo choroby z povolania
Máte náročné povolanie, alebo ste po operácii a potrebujete sa postaviť na nohy? To pravé miesto na regeneráciu pre vás budú Bojnické kúpele, Kúpele Nový Smokovec alebo Nimnica.