Minerálna vata – správne zateplenie pre váš dom

Zateplenie domu v dnešnej dobe už patrí medzi základné kroky pri dokončovaní jeho stavby. Bez správneho zateplenia by bolo v dome chladno a v lete príliš teplo. Zateplenie teda zabezpečuje správnu termoreguláciu domu a tak nám napomáha k spokojnejšiemu bývaniu. V neposlednom rade také zateplenie šetrí aj našu peňaženku, pretože práve vďaka nemu sa naše účty za vykurovanie môžu výrazne znížiť.

Pri zatepľovaní máme na výber rôzne materiály. Poznáme rôzne typy polystyrénov či iných zatepľovacích materiálov. Medzi takéto materiály patrí aj minerálna vata. Že ste o takomto materiáli ešte nepočuli? Poďme sa spoločne pozrieť na jeho vlastnosti a dôvody, prečo by ste si práve tento materiál mali vybrať ba zateplenie vášho domu.

ešte nezateplený dom

Minerálna vlna je vlastne rozvláknená tavenina, ktorá sa vyrába z vulkanických hornín, ktoré obsahujú rôzne prímesi. Má vysoký tepelný odpor a len tak ľahko sa nepoškodí, keďže má dobrú mechanickú odolnosť. Minerálna vlna sa predáva v tzv. doskách. Tieto dosky rozdeľujeme do skupín podľa hustoty materiálu, ktorý potrebujeme.

Hrúbka minerálnej vlny závisí od miesta, kde ju chceme použiť. Na zateplenie fasády je vhodná minerálna vlna s hrúbkou 200mm. Naopak, na šikmé strechy je vhodná minerálna vlna s hrúbkou 160mm. Neváhajte nás kontaktovať, radi vám poradíme, aký typ a hrúbka minerálnej vlny je vhodná práve pre váš zatepľovací projekt.

zatepľovací materiál

Cena minerálnej vlny sa pohybuje v rozmedzí od 4€ až po 50€. Táto cena sa mení podľa vlastností materiálu, napr. podľa už vyššie spomínaného tepelného odporu, ktorý vyjadruje tepelnoizolačné vlastnosti materiálu. Nebojte sa zainvestovať do kvalitného zatepľovacieho materiálu. Nejaké lacné riešenie vám nemusí poskytnúť taký efekt, aký by ste si želali.

V prípade, ak ste sa rozhodli pre minerálnu vlnu ako váš zatepľovací materiál, neváhajte sa na nás obrátiť. Pomôžeme vám s výberom a poradíme vám, aby tak váš dom mohol mať teplo domova.