Najväčšie chyby, ktoré robíte pri výchove detí


Nedostatok času
Je pravdou, že rodičia dnešnej doby to majú, čo sa týka voľného času naozaj náročné. Prídu z roboty a sú unavený, nič nevládzu. Zapnú si televízor a pri ňom zaspia. Niektorí ťahajú poobedne, nočné a na svoje deti bohužiaľ nemajú toľko času, koľko by mali mať a to je chyba. Deti potom nemá kto usmerňovať a zachádzajú do nesprávnych chodníčkoch.

otec

Slabá komunikácia s vašimi deťmi
Toto celkom súvisí s predchádzajúcim bodom. Tie najmenšie deti potrebujú komunikovať s rodičmi, potrebujú ich vidieť, ako rozprávajú. Že nie sú ich rodičom ľahostajné. Rovnako je to aj pri väčších deťoch. Nezáujem rodičov spôsobuje to, že deti na seba potom potrebujú poukazovať. V škole a mimo školy robia zle, v neskoršom veku môžu začať fajčiť, piť a prejsť na drogy. Rozprávajte sa s vašimi deťmi aj keď sú v puberte a je to s nimi ťažké. Je to pre obe strany prospešné, pre vaše deti, že vidia, že máte o nich záujem a pre vás, že tieto chvíle s vašimi deťmi vám už nikto nikdy nevráti, preto si ich vážte.

Nedostatok bozkov a objatí
Aj to je chyba mnohých rodičov. Mnoho výskumov preukázalo, že také objatia sú pre zdravie prospešné. Každý tvor, ktorý sa narodí potrebuje fyzickú prítulnosť svojho rodiča. Tým, že je vaše dieťa väčšie sa nič nemení. Niektorí rodičia majú zastaralé názory, že si ich dieťa na to zvykne a potom z toho bude rozmaznané. Vy si tiež dobre rozmyslite či sa chcete alebo nechcete stískať s vašim dieťaťom, pretože prídu časy, kedy to už vaše dieťa nebude potrebovať.

dotek

Nerozprávajte ale aj počúvajte
Nie každého baví počúvať svoje deti, hlavne keď rozprávajú od veci a ich názory sú ešte také detské a rozprávkové. A vtedy prídu reči dospelého typu: „Máš málo rokov aby si mohol o tomto rozhodovať.“ Spomeňte si, že ste to nemali ani vy ako malí radi, tak určite sa to nepáči ani vašim deťom. Skúste si vždy vaše dieťa vypočuť a dohodnite sa na zlatej strednej ceste.
Život v dnešnej uponáhľanej dobe je istotne ťažký pre všetkých. Preto si uvedomte, že deti a celkovo rodinu máte len jednu preto si na nich vždy nájdite čas a spravte pre vás a pre nich maximum -.