Nerez: Štýlové zábradlie s dlhou životnosťou

Predstavte si schody alebo balkón bez zábradlia. Oveľa lepší pocit získame, ak si tieto miesta predstavíme obklopené touto spoľahlivou ochranou, ktorá navyše robí pohyb po schodoch komfortnejší. Áno, síce poznáme trendy schodísk, kde tento bezpečnostný doplnok chýba, ale ešte vždy si väčšina z nás radšej predstaví model schodisko plus nerezove zabradlie, ktoré sa mimochodom skvele hodí tiež na balkón a do exteriéru.

zatočené schody

Síce ide prioritne o bezpečnostný prvok, ale je pravda, že dnes pri jeho výbere hľadíme takisto na jeho dizajn a vlastnosti, ktoré sa viažu s otázkou náročnosti údržby. A takisto chceme uprednostniť možnosť, ktorá aj niečo vydrží a bude vyzerať štýlovo celé desaťročia. Práve toto sú tie dôvody, prečo dnes stále častejšie vidíme zábradlia z nerezu. Dôvody, prečo sú populárne a vidíme ich v interiéroch aj exteriéroch nielen podnikov a firiem, ale tiež rodinných domov.

Sú zároveň oceniteľným estetickým prvkom. Pôsobia moderne, hoci je pravda, že sú trendom už niekoľko rokov. Ide však o ten prípad, kedy akoby konkrétny dizajn odmietal starnúť. Myslené obrazne, ale aj doslovne. Zábradlie z nereze je totiž nestarnúcim trendom a zároveň ide o odolný materiál s dlhou životnosťou. Nerezová oceľ dokáže odolávať aj náročnejším podmienkam, pričom na nej nie sú viditeľné stopy rýchleho opotrebenia.

  • To je takisto dôvod, prečo sa takéto zábradlia uplatnia aj v exteriéri, respektíve vo vonkajšom prostredí.

vonkajšie schody

Odolnosť a dlhá životnosť sú vlastnosti, ktoré sú rozhodne vítané a v mnohých prípadoch kľúčové. Je to napríklad oceniteľný rozdiel oproti dreveným zábradliam. Nerezová oceľ si totiž vďaka spomenutým stránkam žiada len nenáročnú, vlastne minimálnu údržbu. Je vhodné zábradlie občas preleštiť špeciálnymi prípravkami, ktoré budú udržiavať nerez lesklú. Z hľadiska estetiky sa navyše prispôsobia klasickým ako aj moderným štýlom interiérov.