Nerezové zábradlie , ktoré Vás upúta dlhou životnosťou

Všimnete si ho takmer všade – v obchodnom a nákupnom centre, na balkóne, na terase, v práci, v administratívnej budove, v banke, na letisku, na stanici – takmer všade. Hovoríme o zábradlí, ktoré je vždy nevyhnutnou súčasťou schodov a odjakživa k nim patrí.

stairs-3385834_640

Aj elegantná chôdza dám už v histórii ocenila funkciu zábradlia. Pomáha nám dodnes tým, že presne ohraničuje priestor schodov, balkónov, terás a okolitého priestoru, kam ešte môžeme stúpiť a kde sa už končí bezpečný priestor. Takisto nám vie pomôcť ako opora, kráča sa nám ľahšie a bezpečnejšie.

stairs-1054483_640 (1)

Nerezové zábradlie na schody patrí medzi ponuku, ktorá Vás zaujme prevedením, pôsobivým, čistým dizajnom a funkčnosťou. Použitý materiál je nerez. Má svoje veľké výhody, aj keď patrí medzi drahšie materiály, ale jednoduchá údržba a vysoká odolnosť je určite pozitívom.

Časté dažde, zmeny teploty, vlhko, horúčavy, chemické vplyvy, znečistenie ovzdušia sú faktory, ktoré rozrušujú povrch väčšiny jednoduchších kovových zábradlí. Nerezové zábradlie im odoláva a má tak dlhú životnosť bez povrchového rozrušenia. Pretrváva po celé generácie a aktuálny dizajn je v budúcnosti cenným historickým artefaktom.

Vidíme to aj na starých historických schodoch a úchvatných zábradliach.

Zábradlie musí byť bezpečné, inak stráca svoj význam. Preto by malo schody presahovať aspoň o 15 cm, aby sa nám bolo oporou ešte pred vstupom na schody a cítili sme sa komfortne. Jeho základom je nerezový vkusný diel – stĺpik, ktorý sa vhodnou kombináciou upevní ku schodisku. Radenie stĺpikov je individuálne, záleží od vkusu majiteľa a účele využitia zábradlia. Pri celkovom dizajne nerezového materiálu sa odporúča uvažovať o ideálnych a bezpečných odstupoch medzi stĺpikmi, zvlášť ak máte v rodine malé dieťa. Zvedavosť je veľká a snaha presunúť sa cez voľné miesto ešte väčšia.

architecture-2198132_640

Efekt svetla, veľkého priestoru a elegancie dosiahnete použitím sklenených výplní a nerezového zábradlia. Celkový výsledok je funkčný, praktický a veľmi efektný.

Ak riešite schodisko, ponuka nerezového zábradlia Vás určite zaujme a jeho výhody Vám prinesú zaručene úžitok.