Nová technológia úspornejších a ekologických svetiel

Asi každý z nás si stihol všimnúť, ako technológia okolo nás rýchlo napreduje. Vlastne je to očividné a tento pokrok sa dotýka každého, kto mu dá šancu. V prípade svetiel sa ale novinky museli dostať do povedomia úplne každého, pretože technológia starých žiaroviek a „zastarané“ svetlá zostali pred niekoľkými rokmi už nadobro vyradené z trhu. Nahradili ich úsporné a kompaktné žiarivky, no dnes sú známe predovšetkým led žiarovky e14 Led Produkt so svojou technológiou svetlo emitujúcich diód.

  • Princíp Light Emitting Diode má schopnosť prinášať najvyššiu úsporu a dlhú životnosť žiarenia diód, ktoré sa v tomto prípade neprehrievajú.

žiarovka v ruke

A je vlastne najvyšší čas na to, začať svietiť úspornejším a ekologickým spôsobom. Pretože práve osvetlenie je každodenná súčasť, čo sa dotýka každého z nás a našich priestorov. Spomenuli sme aj ekologické hľadisko, pretože taká led žiarovka neobsahuje ortuť a je recyklovateľná. S vyššou životnosťou svetiel sa zároveň minimalizuje nutnosť neustále kupovať nové žiarovky a staré zahadzovať.

  • V prípade led žiaroviek sa životnosť žiarenia udáva na desaťtisíce hodín, najčastejšie v rozmedzí od 20 000 do 100 000 hodín.

žiarovka, umelecké

Ak sa to tak vezme, svetlo využívame naozaj vždy a všade, no najmä počas zimných mesiacov, kedy je skoro ráno ako aj skoro večer tma. Či už sa do niečoho pustíme a potrebujeme mať osvetlený pracovný priestor, kuchynskú linku a podobne, alebo si naopak chceme oddýchnuť pri čítaní, pozeraní TV a pritom si nekaziť oči. Ak našu domácnosť ako aj pracovisko obohatíme led žiarovkami či inými formami týchto svetiel, zároveň prichádza pravidelná úspora a energie a nižšie poplatky.

Spomenuté boli aj iné formy týchto svetiel a áno, emitujúce diódy sa v súčasnosti nenachádzajú len v žiarovkách s rôznym typom závitov, ale takisto napríklad aj v reflektoroch, trubiciach a paneloch.