Vlastnosti plastu oceníme aj pri balení zásielok

Tradičné materiály sú stále využívané, nezabudli sme na ne, ale pokrok vo všetkých oblastiach ľudskej činnosti si vyžaduje nový prístup, čo znamená hľadanie moderných trendov aj v oblasti materiálov. Napríklad poštové služby využíva každý občan, aspoň raz za čas každý z nás pošle nejaký list, balík či zásielku niekam do zahraničia alebo aj Slovensko, a pri tej príležitosti hľadá plastove obalky vhodný spôsob ako zásielku čo najkvalitnejšie zabaliť.

BubbleFolia

Kartónové škatule boli donedávna jedinou možnosťou do čoho sme mohli zabaliť všetko, čo sme mali v pláne posielať prostredníctvom pošty. No to už neplatí, pretože vývoj nastal aj v tejto oblasti a v súčasnosti posielame zásielky zabalené do kvalitných a odolných plastových obálok. Mnohé z tovarov, ktoré chceme dopraviť na danú adresu, musia vydržať dlhú cestu a tiež aj odolať vplyvu poveternostných podmienok ako je voda, mráz, prach a nečistoty či slnečné lúče a tiež aj mechanickému poškodeniu pri manipulácii počas prepravy dopravcom. Rôzne veľkosti obálok nám dovoľujú posielam tovary viacerých rozmerov, od drobných súčiastok cez kozmetiku, tlačoviny, knihy či dokumenty a tiež aj textil menších rozmerov. Uzatváranie je veľmi jednoduché, zabezpečuje ho lepiaci pásik, ktorý je súčasťou každej plastovej obálky a ktorú dokonalo uzatvorí, aby bola vzduchotesná a neprenikol do vnútra prach ani vlhkosť.

Obalky

Farebné odtiene sú k dispozícii od bielej cez široké spektrum farieb až po matnú čiernu a holografickú povrchovú úpravu. Vybrať si môžete z obálok s ušami či bez uší a v hrúbkach 50, 60, 70 a 90 mikrometrov, a to podľa toho, aký druh tovaru máte v pláne do obálky vložiť. Najčastejšie ich využívajú predajcovia, ktorí denne posielajú tovary zákazníkom, a tak im bude vyhovovať balenie so 100 kusmi obálok, pretože pri ich spotrebe a intenzite posielania je to pre nich finančne výhodnejšie. Pre bežného spotrebiteľa sú k dispozícii balenia s 10 a 50 kusmi obálok.