Šilotvku ocení každá hlava

Striedať štýly a prispôsobovať sa trendom sú ochotné viac ženy, muži v rokoch už majú svoj overený štýl a len neradi sa podriaďujú ich diktátu. Mladí muži však chcú rovnako ako ženy kráčať s módou a sú naklonení aj zmenám v štýle, ale niektoré časti outfitov sú aj pre nich nemenné. Pokrývky hlavy mužov sú v súčasnosti v dvoch trendoch: čiapky a šiltovky. Klobúky či barety obľubuje iba malé percento z nich, pretože ide o štýlové doplnky, s ktorými by mal ladiť aj celkový vzhľad a osobnosť nositeľa. Praktickosť šiltoviek však ocenia asi všetci muži, nielen tí, ktorí preferujú street style, mestský typ obliekania, ale v určitých situáciách a pri niektorých aktivitách sú vítaným spôsobom ako sa chrániť pred nepriazňou počasia a zároveň byť štýlový.

S peknými detailmi a do každého počasia

Čiapka je určená na chladnejšie obdobie, pretože zakrýva aj uši a môže byť pletená z hrubej vlny alebo tenšej priadze, naproti tomu sú šiltovky určené prevažne na ochranu hlavy pred slnečnými lúčmi a zároveň sú aj akýmsi maskovacím prostriedkom v prípade zlého účesu či neumytých vlasov, pomôžu aj udržať ich v pôvodnom tvare pred vetrom, ktorý ich rád strapatí. Páni nosia šiltovky celoročne, dokážu ich „vmiesiť“ do každého štýlu, pretože šiltovky panske sú praktické, pohodlné a pri výbere tej správnej farby aj vhodne doladia outfit.

Alternatívny spôsob nosenia

Na stránkach eshopov majú muži dostatok možností vybrať si takú, ktorá ich bude charakterizovať, bude v súlade s ich osobnosťou a poprípade bude vyjadrením aj príslušnosti k niektorej z komunít, napríklad fanúšikovia hokejových klubov radi nosia a propagujú ten svoj najobľúbenejší, mladí chlapci zase niektoré z rozprávkových postáv či známych akčných hrdinov, ktorí sú na šiltovkách vyobrazení a podobne. Zastúpenie tam majú aj široké palety farieb, kombinácie materiálov ako je sieťovina, džínsovina a veľkou výhodou je univerzálny strih s nastaviteľným popruhom, vďaka ktorému si každá hlava nájde tú správnu veľkosť. Šiltovky páni využívajú viac ako ženy, sú ich vernými partnermi počas dňa pri práci, vo voľných chvíľach či pri športovaní, nevzdávajú sa ich a môžu ich mať doma aj niekoľko typov, aby boli stále moderní a pripravení na každú situáciu.