2 zaujímavé stránky, ktoré možno nenavštevujete, čo je škoda

Internet nám ponúka zaujímavé možnosti. Oveľa viac, než len návštevu Facebooku či Youtubeu. Weby, ktoré v článku spomeniem, budú tohto tvrdenia dôkazom a pokojne ich môžete navštíviť i vy, stať sa ich súčasťou a dopomáhať k tomu, aby bol internet ešte zaujímavejším a praktickejším miestom. Pozrite sa tak na niektoré nápadité stránky so skvelými nástrojmi a službami ako aj originálnym významom. Poďme na to.

počítač

Je vo svojej podstate podobný známejšiemu projektu od Google- Street View. Mapillary je amatérska, avšak sympatická platforma, ktorú tvorí komunita bežných užívateľov so zmyslom pre cestovanie, všíma si krásu okolia a má rado fotografovanie. Pred sebou máte mapové podklady, na základe ktorých si môžete vybrať špecifické miesto na mape a k tomuto miestu pridať svoje fotografie. Pokiaľ nechcete skaziť význam tejto stránky, fotky by mali byť pochopiteľne totožné s daným miestom. Nájdite si tak na mape miesto z vášho okolia alebo skrátka miesto, kam sa chcete ísť pozrieť, na danom mieste vytvorte zaujímavé a pekné fotky, ktoré by o výzore tohto miesta detailnejšie informovali ostatných, no a následne ich môžete pridať na túto virtuálnu mapu pre tých, ktorí dané miesto nepoznajú a radi by sa na jeho krásu a originalitu pozreli bližšie. Virtuálna mapa zatiaľ obsahuje viac než 190 miest. Na mape som našiel aj celé Slovensko či Česko, Poľsko,… ale aj Španielsko, Francúzsko, či Senegal,… atď. Ak sa vám cestovať či fotiť nechce, na mape si môžete aspoň pozrieť fotografické príspevky iných užívateľov.

technologie

Hľadáte odpoveď a fakty na takmer každú otázku či tému? Tak toto je web pre vás. Dozviete sa tu viacero odpovedí a faktov na veľa zaujímavých, ale aj úplne absurdných otázok. Už len teraz je na stránke uverejnených cca 1000 údajov o všeličom. Ak vás konkrétna otázka nenapadá, môžete ju nájsť cez kategórie, niečo zaujímavé a možno vtipné sa už isto dozviete. Odpovede sú vám podsunuté na základe ich relevantnosti, respektíve podľa počtu lajkov. Príspevky, teda odpovede, aké majú menej než 5 lajkov, budú označené za neoverené.