Nezdravý životný štýl

V posledných desaťročiach sa veľmi zhoršil životný štýl ľudí. V prvom rade sa zhoršila kvalita jedla a vo veľa prípadoch ľudia konzumujú „fast food“ . No nejde iba o stravu. To čo sa výrazne zhoršilo je pohyb ľudí. Mnoho z nás je celý deň zatvorených v kancelárii a nemá takmer žiadny pohyb. Toto a mnoho ďalších vecí veľmi negatívne pôsobia na ľudské telo.

hubnutí

Čo sa zmenilo v strave? Najviac sa zmenilo to, že ľudia si už nič nepestujú a nevyrábajú sami. Takto sú odkázaný na nakupovanie množstva potravín vo veľkých supermarketoch. Keďže sa vyrába veľké množstvo tovarov ich kvalita klesá. Tým pádom sú dnes menej kvalitné potraviny ako v minulosti. Ak by sme si aspoň ovocie a zeleninu pestovali sami bolo by to omnoho lepšie. Veľa z nás si ale povie, že na to nemá čas.

Podstatne menej aj varíme. Varená strava je veľmi zdravá a pre telo prospešná. V rôznych reštauráciách sú jedlá plné korenín, ktoré pre nás nie sú dobré. Tak isto rýchlo pripravované jedlá, ktoré sú robené s polotovarov nie sú dobré. No aj tak ich mnoho z nás konzumuje takmer každý deň. Práve to prispieva k obezite a zdravotným problémom. Práve preto by sme sa mali viac zaujímať o to čo konzumujeme.

hamburger

Prirodzený pohyb

Ďalšou nemenej dôležitou vecou je pohyb. Niekedy v minulosti bolo prirodzené veľa pracovať. Takmer každý mal svoju záhradu na ktorej bolo veľa práce. Práve to ľudí nútilo neustále fyzicky pracovať, čo prispievalo k ich zdraviu. Síce mnoho z nás v dnešnej dobe vykonáva rôzne športy no nie je to rovnaké ako iná práca. Navyše väčšina týchto aktivít sa odohráva vo vnútri.
Najväčšia časť ľudí športuje iba vo fitnes centre. Takýto pohyb nie je veľmi zdravý a je zameraný len na to aby sme vyzerali dobre. Neuvedomujeme si, že ale toto dôležité nie je! Mali by sme vykonávať aktivity na čerstvom vzduchu, ktoré sú pre telo prirodzené.