Dôležité je začať odznova

Ak nepatríte k absolútnym milovníkom športu, určite ste sa vo svojom živote už neraz stretli so situáciou, že ste sa nevedeli donútiť k pravidelnému pohybu. Jednou z múdrostí, ktoré nájdete vo svete budhizmu je, že nie je dôležité začať a neprestať, ale začať stále odznova. Ak ste teda opäť raz prestali pravidelne cvičiť a máte pocit, že nemá zmysel začínať znova, určite na tieto myšlienky zabudnite.
 
běh

Motivácia na prvom mieste
 
Ak sa chcete začať pravidelne hýbať, v prvom rade potrebujete dostatočne silnú motiváciu. Tú nie je niekedy jednoduché nájsť. Zdravie, dokonalá postava, alebo aktívne strávený voľný čas. To všetko, všetci veľmi dobre poznáme povedzme si však na rovinu, my ľudia nie sme tak dokonalí, aby nám podobné argumenty stačili. Preto je dôležité to, aby ste našli nevyvrátiteľný argument, ktorý vás zdvihne z pohovky. Ten musíte bohužiaľ nájsť iba vy sami.
 
Ako začať odznova
 
Ak sa jedného rána rozhodnete pre pravidelný beh a o dva dni na to, s ním aj skončíte, nehádžte flintu do žita! Donúťte sa vybehnúť na svoj okruh o týždeň, či dva. Pokojne si ho skráťte na polovicu, alebo ho nahraďte rozcvičkou v posteli. Dôležité je najmä to, aby ste urobili aspoň niečo. Verte, že ak svoju lenivosť prekonáte niekoľkokrát, bude to stále lepšie a lepšie.

inline brusle
 
Prečo vlastne športovať?
 
Šport je dôležitý pre naše zdravie! Táto veta nie je len otrepanou fázou. Otrepanou sa stala z dôvodu, že je naozaj pravdivá. Ľudia, ktorí celý život presedia a preležia, majú zdravotné problémy najmä v pokročilom veku. V mladosti nemusíte pociťovať žiadne nevýhody svojho pohodlného spôsobu života.  Je to veľmi podobné ako napríklad s pamäťou. Ak ju trénujete celý život, aj v starobe sa vám budú vyhýbať ochorenia, v dôsledku ktorých vaša hlava nebude fungovať na sto percent. Preto by ste mali prehodnotiť svoj životný štýl, a čo najskôr prepadnúť závislosti zvanej pohyb.