Kam by ste určite mali ísť?

  1. Prekostulen a Wöringsfossen Falls

Celé Nórsko je čírou krásou, ale jedno miesto zapadlo najmä do pamäti. Je to o Preikostolene, takmer plochom štvorcovom kameni vo fjorde Lysefjord, ktorý je vysoký 600 metrov. Myslím, že nepotrebujem vysvetľovať, prečo ma toto miesto tak láka. Stačí sa pozrieť na obrázky a predstaviť si, že sedíte na okraji útesu. Zaujímavosťou je aj obrovský balvan medzi dvoma kamennými múrmi. Druhý bod v Nórsku je najvyšší vodopád v Nórsku, Vöringsfossen (185 metrov dlhý). Veľmi grandiózne stvorenie prírody. Voda padajúca z veľkej výšky vytvára vo vzduchu niekoľko drobných kvapiek. Za slnečného počasia to dáva dúhový efekt, preto sa Wöringsfossen nazýva vodopádom dúhy. Nórsko si zaslúži čo najviac pozornosti.

západ slunce

  1. Angkor Wat

Toto miesto mi napadlo, keď som sa začal zaujímať o juhovýchodnú Áziu. V roku 1858 prišiel do Kambodže francúzsky milovník botaniky a zoológie menom Henri Muo, aby študoval motýle a okvetné lístky za peniaze anglických daňových poplatníkov. Pomerne náhodou, medzi stromami a viničom, si všimol steny starovekej stavby. Ukázalo sa, že Francúz narazil na budhistický chrám, postavený Khmermi na začiatku druhého tisícročia. Tajomné mesto Agkor Wat, zarastené zeleňou, zostalo nedotknuté niekoľko storočí. Teraz je toto úžasné miesto otvorené pre verejnosť. Ázia ma zaujíma stále viac a viac každý deň a Angkor Wat je ako brána do tohto exotického sveta.

  1. Death Road v Bolívii

V Bolívii sa nachádza 69 km dlhá cesta s názvom Camino de las Yungas. Cesta bola postavená ako jediná cesta cez Andy, z hlavného mesta Bolívie, La Paz do južnej časti krajiny, v 30. rokoch s rukou paraguajských vojnových zajatcov.

strom ve střeše

  1. Mount Roraima

Toto stvorenie prírody nenechá nikoho ľahostajným. Mount Roraima v Južnej Amerike, 400 m vysoký, plochý ako stôl, s čírymi útesmi. Je však nemožné, aby nepripravená osoba vystúpila na túto horu bez lezeckého vybavenia.

  1. Grand Canyon

Vedci hovoria, že Grand Canyon je starý 10 miliónov rokov. Hĺbka dosahuje jeden a pol kilometra, šírka je až 29 km a dĺžka je 446 km. Kolosálne stvorenie prírody, čo môžem povedať. Všeobecne platí, že Spojené štáty ma zatiaľ neohúrili, ale chcel by som navštíviť toto miesto.

  1. Angel Falls

Najvyšší vodopád na svete, tony vody padajú z kilometrovej nadmorskej výšky. Hovorí sa, že je veľmi ťažké dostať sa na tieto miesta, pretože vodopád sa nachádza v hlbokých venezuelských tropických lesoch.