Je pre vás klimatizácia dobrou voľbou?

Obyvatelia bytov vedia asi najlepšie o čom je reč. Hlavne ak bývate na poslednom poschodí a cez žeravú strechu sa k vám prediera horľavý vzduch. Obyvatelia domov môžu mať podobný problém. Už asi stačilo! Prišiel čas na klimatizáciu.
Potrebné je poznať jej základné funkcie a starostlivosť. Ide síce o nákladnú vec, ale čo by človek neurobil pre dokonalé pohodlie aj počas letných dní.

klimatizace

Čo klimatizácia dokáže?
Pri kúpe klimatizácie nemusíte premýšľať iba nad kontrolou tepla. Táto vecička, totiž toho zvládne omnoho viac- otepľovanie, úprava vzduchu od vlhkosti alebo škodlivín atď.

Ako nastaviť klimatizáciu?
S nastaveniami by ste mali byť opatrný. Každý chce presný opak daného obdobia- v lete chlad, v zime horúco. To je úplne prirodzené, ale naše telo môže reagovať odlišne. Takže aj v letných dňoch sa môže veľmi rýchlo stať, že prechladneme, nebodaj nás rozbolia oči alebo iné časti tela.
Odporúča sa znížiť/ zvýšiť teplotu interiéru o 6°C. Tak sa vyvarujete nežiaducim účinkom pred nadmerným výkonom klimatizácie.

Kam ju umiestniť?
Klimatizácia sa skladá z dvoch častí, z čoho jedna musí byť v exteriéry a druhá v interiéry. Tieto časti sú prepojené a je nevyhnutné zasiahnuť aj do steny. Okrem medených káblov, je treba zaviesť trúbku na odvádzanie skondenzovanej vody. Ale ak zásah do steny nie je možný, je treba nainštalovať lišty, ktoré pravdepodobne neostanú bez povšimnutia.
Exteriérová časť zariadenia by mala byť ideálne na odľahlom mieste, pretože býva hlučné. Interiérová časť musí rešpektovať veľkosť prepájacieho zariadenia a to má každý výrobca iné. Najlepšie by bolo ,aby vám klimatizácia miestnosť iba doplnila a nebola priamou dominantou. Správne je klimatizáciu umiestniť do vyšších priestorov, studený vzduch totiž klesá. Nasmerujte ju spôsobom, kedy nebude schopná vás nijako obťažovať, čo je myslené po stránke zdravia. Takže radšej na miesto, kde sa ľudia nesústredia v stálom chode alebo na priame miesto, kde spíte.

Druhy a možnosti klimatizácií
Nástenná klimatizáciaje určite pohodlnejšia a účinnejšia, no vyžaduje si  profesionálnu údržbu a jej cena sa orientuje od 1500 a viac €. Sú rôzneho druhu a je len čisto na vás, ktorý typ by ste radi preferovali.
Okrem nej sa na trhu objavuje aj druhá možnosť a to:
Mobilné klimatizácie– takáto klimatizácia obsahuje všetky vyššie uvedené funkcie, takže nemusíte byť o nič ukrátený. Navyše daný model sprevádza aj ovládač, jeho funkcie vedia byť automatické, takže sám rieši zmenu ovzdušia. Sumu môžete odhadovať na 500€.

klimoška

Zariadenie je prenosné, tým pádom ho ľahko dostanete kamkoľvek. Jej nevýhodou je práve hlučnosť, ktorá vie sprevádzať všetky klimatizácie. Pri tejto konkrétnej sú totiž v jednom prístroji zabudované obe základné zariadenia. Problém nastáva aj pri výkone, sú prosto menej účinné a okrem toho je potrebné riešiť vývod hadice von z miestnosti.
Ak budete dodržiavať stanovené pokyny, tak vám bude dozaista prospešná.