Krása a zdravie

Ako všetci vieme naše telo je celé poprepájané a všetko zo všetkým súvisí. To ako sa cítime sa prejavuje aj na našej kráse a vzhľade. Ak je nám zle, tak to telo dáva najavo aj navonok. Všetky časti nášho tela sú prepojené a preto aj zdravie súvisí s naším vzhľadom. Keď chcem vyzerať krásne musím začať z vnútra a nie len zo starostlivosťou navonok.


modelka

Pri starostlivosti o pleť nám nepostačia iba pleťové vody či krémy. Začať musíme pri strave, pretože najviac vplýva na našu pleť práve strava a dostatok pitného režimu. Ak jeme veľa mastných a presolených jedál prejaví sa to práve na našej pokožke. Potom už nepomôžu žiadne kozmetické prípravky a ostáva nám iba dostatočne zavodniť telo a zmeniť stravovacie návyky. Práve preto ak niekto trpí akné odporúča sa zmena jedálnička.

To isté platí aj pri vlasoch. Taktiež ich ovplyvňuje naše telo ale tentoraz nejde tak o náš jedálniček ale skôr o našu psychiku. Najviac sa na našich vlasoch prejavuje práve stres, ktorý pôsobí na vypadávanie a oslabenie vlasov. Tu však môžu pomôcť aj rôzne prípravky na vlasy ako sú oleje, masky či zábaly. Najlepším riešením je dávať vlasom prírodnú výživu, to znamená nič chemické, čo by ich iba zbytočne zaťažovalo.

Ďalej čo sa týka nechtov je to úplne rovnaké ako pri vlasoch. Ak chýbajú telu vitamíny prejaví sa to práve na nich. Môžu sa objaviť biele čiarky na nechtoch alebo sa nám budú nechty lámať. Zbytočne ich vtedy nezaťažujte lakmi na nechty ale nechajte ich oddýchnuť a používajte iba oleje alebo krémy. Totiž takéto „zakrývanie“ nedostatkov sa nevypláca, pretože ich iba potláčame a neriešime. Toto platí pri všetkom ako pri vlasoch, pleti či nechtoch.

Jednotlivé problémy treba vyriešiť a neodkladať ich na neskôr alebo prekrývať. Sú to znamenia, ktorými nám telo naznačuje, že niečo nie je v poriadku. Neignorujme ich ale snažme sa ich riešiť a prejaví sa to aj na našej kráse. Krása totiž pochádza z nášho vnútra.