Masážne služby

Ubolenej chrbtici, ktorá je dennodenne vystavovaná niekoľkohodinovému sedeniu na nepohodlnej stoličke v práci, určite uľaví dobrá masáž. Táto služba sa však netýka len ľudí pracujúcich v kanceláriách, je vhodná pre takmer všetky vekové kategórie, pochopiteľne, s výnimkou ľudí, ktorým to zdravotný stav nedovoľuje. Využíva sa aj v zdravotníctve, nakoľko pomáha zotavovaniu po ťažkých úrazoch a urýchľuje regeneráciu svalov, začo si ju obľúbili aj športovci. Prekrví vám celé telo a uvoľní stuhnuté svaly.

wellness

Uľaví nielen vášmu telu, poriadne si pri nej oddýchne aj vaša myseľ, pretože budete môcť rozjímať nad peknými vecami, a užívať si relax. Prvá masáž po dlhej dobe nie je síce veľmi príjemná, ale časom si na ňu zvyknete, a obľúbite si ju. Existujú rôzne druhy, podľa toho, ktorej časti tela sa týkajú, či podľa toho, odkiaľ daná technika pochádza. Využívajú sa pri nich rôzne bylinné, medové, olejové či hrejivé obklady, lávové kamene alebo bankovanie, ktoré na uvoľnenie využíva podtlak. Populárne sú tiež masáže tváre, ktoré ponúkajú kozmetické salóny so zámerom prekrviť pleť a dodať jej žiarivý a svieži vzhľad.

masáž

Nie je to síce zrovna lacný špás, no rozhodne sa v tomto prípade neoplatí šetriť. Vždy si vyberajte len overených masérov či masérky, ktorí majú na svoju prácu patričné vzdelanie a vedia, čo majú robiť. Štúdium tohto odboru zahŕňa podrobnú znalosť ľudskej anatómie, samozrejmosťou je tiež jemná motorika, ktorú je občas potrebné nahradiť hrubou tlakovou silou. Toto povolanie je veľmi fyzicky náročné a vyžaduje plnú sústredenosť. Pri výbere masážneho štúdia si dávajte pozor, amatéri vám totiž môžu oveľa viac uškodiť, než pomôcť. Je veľmi dôležité dodržiavať pravidelnosť, pretože len vtedy pocítite skutočný účinok. Ak sa raz rozhodnete vyskúšať ju, je len veľmi malá pravdepodobnosť, že oľutujete. Skôr sa pridáte k skupine ľudí, ktorí si túto službu zamilovali, a zaradili ju do svojej rutiny.