Zopár rád, ako minúť peniaze

Aj vy ste sa začudovali nad týmto smiešnym názvom? Veď predsa nikto nie je taký hlúpy, aby nevedel ako minút zarobené peniaze. Každý má nejakú tú vysnívanú vec, ktorú by si za peniaze kúpil. Niekto drahý dom pri pláži, niekto drahé a luxusné auto, iný zas lásku. Ale rozmýšľali ste nad tým, že ako minúť peniaze správne?
Ak sa vám konečne pošťastilo a vyhrali ste v nejakej tej hre v rádiu slušnú sumičku, alebo ste vyhrali športku, skúste tieto peniaze minúť správne a hlavne s rozumom.

dolary

Nech vás ani nenapadne  hneď po šťastnej výhre hneď ísť do obchodu a kúpiť si všetko to, čo ste doteraz chceli, no nemohli ste si to dovoliť. Určite neutrácajte do nejakej veci, ktorej hodnota po jej kúpe začne klesať. Veď sa predsa zamyslite. Keď si kúpite drahé auto, jeho cena začne postupom času strácať na svojej hodnote. No a si kúpite auto a začnete ho prenajímať, to auto vám zarába naďalej. Preto miesto zbytočného utrácania investujte. Nebojte sa aj keď ste amatéri a bojíte sa, že o všetko prídete. Nevkladajte do hry všetky svoje peniaze a rozmýšľajte nad tým, že tieto investície sa môžu pozmeniť na skúsenosti.

Učte sa zo svojich chýb.
Ako prvé pri takejto výhre alebo inej forme zisku peňazí, zmýšľajte nad svojimi dlhmi. Mnoho ľudí, v podstate pomaly každý mladý človek má hypotéku, prípadne má na svojom bankovom účte nulu, pretože je v mínuse. Toto povolené prečerpanie je asi najdostupnejšia  a najdrahšia forma pôžičky od banky. Splaťte si tento dlh čím skôr.

peněženka

Investujte do seba, do svojej rodiny. Zaplaťte si wellness, jazykový kurz, nejaký kurz ako investovať peniaze. Alebo jednoducho choďte na dovolenku. Odreagujete sa, zrelaxujete a môžete mať pokoj v duši, že ste strávili konečne nejaký ten dlhší čas so svojou rodinou. Peniaze nie sú všetko, treba na to stále myslieť. Dôležité sú zážitky a radosti v živote. Každému prinesie toto šťastie niečo iné.