Tradičný beh okolo Slovnaftu bude tento rok s drobnou zmenou. Trasa bude viesť cez rafinériu.

25.mája tohto roka tento najstarší firemný beh na Slovensku oslávi už svoje päťdesiate deviate narodeniny. Hovoríme o behu okolo Slovnaftu, ktorého sa zúčastňujú nielen zamestnanci spoločnosti, ale aj široká verejnosť, mládež a deti.

maratob
 
Beh, adrenalín a zábava
Ani tento rok nebude táto akcia v Bratislave chýbať. Pozvaní sú všetci aktívni bežci, ale aj tí, ktorí si to chcú vyskúšať v premiére a zažiť ten adrenalín spolu s ostatnými súťažiacimi. Tento ročník je výnimočný kvôli presmerovaniu trasy, ktorá sa po 58. rokoch zmenila a bežci budú mať prístup do samotnej nevýrobnej časti areálu rafinérie Slovnaft. Bude to unikátna príležitosť pozrieť si ho na vlastné oči. Trasa je väčšinou v rovinatom teréne a dospelí budú mať na výber z desať a päť kilometrovej dĺžky, pričom pobežia po asfaltovej a lesnej ceste a po hrádzi, takmer dva kilometre budú musieť prebehnúť cez areál Slovnaftu a dobeh je pripravený v industriálnej Refinery Gallery. Deti, ktoré sa do súťaže prihlásia, pobežia v športovom areáli Vlčie hrdlo. Rozdelené budú podľa veku a aj trasy sú pre nich pripravené v troch dĺžkach, 300,600 a 800 metrov. Celou súťažou ich bude sprevádzať zábavný program.

úraz
 
Čím skôr, tým lacnejšie
Prihlášky je možné vyplniť cez internet na webových stránkach spoločnosti. Zamestnanci Slovnaftu a deti majú štartovné zadarmo, externých dospelých bežcov štart vyjde na 10 eur v prípade, že sa prihlásia do 19.mája 2019, po tomto dátume to bude už 12 eur. Na troch dospelých víťazov v jednotlivých kategóriách čakajú vecné ceny a trofej, získajú ich aj najrýchlejší zamestnanci spoločnosti Slovnaft. Zaujímavosťou je, že všetci účastníci zaregistrovaní vopred, dostanú štartové číslo aj so svojim menom. Samozrejmosťou je poskytované občerstvenie na 10 kilometrovej trati a v cieli voda a bufet s ovocím v jeho zázemí. Ak bežec pri prihlasovaní on-line zadá aj číslo svojho mobilu, po dobehnutí mu príde SMS s jeho dosiahnutým výsledným časom. V cieli budú pre všetkých účastníkov pretekov pripravené medaily.
 
Organizátori sú touto akciou nadšený a teší ich záujem ľudí o tento šport a aj možnosť spoločnosti sprístupniť súťažiacim časť rafinérie, a tým zatraktívniť celé toto podujatie.